Instead Of Ghosts

28. ledna 2017 v 11:45 | Erin |  Instead Of Ghosts
Čauko,
na starém blogu jsem měla několik "serií", které jsem psala na blog. No, a tohle jedna z nich aneb místa, kde jsou různé nadpřirozené bytosti. Na úvod bych jen chtěla vám chtěla sdělit, že nadpřirozeno miluji a dost na tom ujíždím.

Sanatorium Weverly Hills

Sanatorium Waverly Hills bylo otevřeno jako standardní nemocnice v roce 1910 a pobývalo v něm padesát tuberkulózních pacientů. Když se v Kentucky rozmohla tuberkulózní epidemie změnila se nemocnice v sanatorium, které poskytovalo útočiště sto čtyřiceti pacientům. Fungovalo až do roku 1961, kdy bylo zrušeno. Za dobu jeho fungování v něm zemřelo množství pacientů a dvě ošetřovatelky spáchaly sebevraždu. Je považováno za jedno z nejstrašidelnějších míst ve Spojených státech kvůli zjevení, která se zde objevují, záhadně zapínajícím se světlům, podivným zvukům a stínům míhajícím se na stěnách.

Budova sanatoria Waverly Hills škádlí už přes sto let lidskou fantazii. V místě, kde umírali pacienti nakažení tuberkulozou, totiž údajně straší. Vnitřní prostory se staly místem přenocování nejednoho dobrodruha a lovce duchů. Vesměs se shodují v tom, že prostředí je zde maximálně děsivé a že "něco cítili". Někteří jdou ještě dál a bez zardění servírují informace o tom jak se potkali s duchem. Pravdou je, že sama budova budí respekt a soudný člověk si dvakrát rozmyslí, jestli tu přespí ikdyž v duchy nevěří.

Budova byla postavena v Louisville v Kentucky roku 1910. V té době řádila v Americe epidemie tuberkulózy a to takovou silou, že mnohdy likvidovala i malá města. Proti tomuto onemocnění nebyl žádný lék. Sanatorium Waverly Hills bylo postaveno na izolovaném místě a navrženo speciálně jako zařízení pro boj s tuberkulózou a její výzkum. Nemocnice ovšem byla natolik přetížena, že se v roce 1924 byla přistavěna další část budovy. V roce 1926 už bylo sanatorium považováno za nejkvalitnější zařízení pro nemocné tuberkulózou. I přesto zde stovky pacientů zemřely.

Ve snaze najít co nejúčinnější lék proti nemoci zde byly údajně prováděny různé techniky a pokusy. Plíce nemocných byly při hledání léku údajně ozařovány ultrafialovým světlem, což mělo zabránit šíření bakterií. Mělo se za to, že čerstvý vzduch je pro boj s tuberkulózou nejúčinější, takže někteří pacienti byli vystavováni v zimní zahradě, nebo před obrovskými okny a to bez ohledu na to jaká byla zrovna sezóna. Další postupy byly ovšem daleko horší. Některým nemocným byly tlakem rozšiřovány plíce, nebo odstraňována žebra, aby plíce pobraly více kyslíku. O tom zda jsou tyto historky pravdivé se můžeme pouze dohadovat, jedna z oblíbených urban legends, která o sanatoriu koluje je ovšem postavena na pravdivém základu.
Pacienti do budovy vstupovali předními dveřmi, ale místnosti opouštěli v horším případě takzvaným tunelem smrti. Totiž aby nepřicházeli příliš do kontaktu s šílenou realitou (jednou z filozofií nemocnice bylo, že duševní zdraví pacientů je stejně důležité jako to fyzické), byl vybudován ve sklepě sanatoria tunel, který vedl až k dráze pod kopcem. Tudy se svážela těla pacientů, kteří nemoci podlehli.

V roce 1943 byla tuberkulóza díky novým léčivům takřka vymýcena, takže sanatorium se stalo nepotřebným. V roce 1961 bylo zavřeno, aby se z něj do roka stala ozdravná ubytovna pro seniory. Z důvodu zneužívání pacientů bylo zařízení kompletně uzavřeno v roce 1982.

Do roku 2001 se měnili majitelé budovy a přilehlých pozemků jako ponožky, zatímco majestátní komplex chátral a stal se útočištěm bezdomovců a feťáků. A také lovců duchů, nebo lidí, kteří sem prostě přišli nasbírat bobříky odvahy. A právě v tu dobu se začaly vyprávět historky o zjeveních, která tu někteří svědci měli.

Návštěvníci vyprávěli o tom jak v domě někdo křičel o pomoc, o bouchání dveří, světlech v oknech, nebo krocích v prázdné místnosti. Jedna z legend vypráví o tom, že se zde zjevuje muž v bílém plášti, viděn byl nejčastěji v kuchyni, přičemž se místnost, dlouhá léta opuštěná, zalila vůní vařeného jídla. Nejvíce pozornosti ale přitahuje páté patro budovy, kde byli umisťováni duševně nemocní pacienti s tuberkulózou. Právě tady se nachází místnost 502, která je předmětem mnoha pověstí a legend. Pokud sem jde jakýkoliv zvědavec za duchy, míří zpravidla sem.

V roce 1928 se údajně v tomto pokoji oběsila vrchní sestra, která byla v sociální tísni a práce s duševně nemocnými jí zrovna neulehčovala. V roce 1932 z okna stejného pokoje vyskočila další zdravotní sestra, ovšem dodnes je tématem spekulací zda ji někdo nevystrčil ven. To co návštěvníky nyní láká právě k tomuto pokoji je několik svědectví o podivných obrazcích, které se zjevují v okně, nebo hlasech, které se z místnosti údajně ozývají.


O tomto místě je natočeno spoustu filmů např. tunel smrti.

Věříte na duchy? Bojíte se rádi? Slyšeli ste o tomhle místě a chtěli byste ho navštívit?
Erin

Výsledek obrázku pro Waverly Hills Sanatorium
Výsledek obrázku pro Waverly Hills Sanatorium
Související obrázek
Výsledek obrázku pro Sanatorium Waverly Hills
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu!

Tu.

Komentáře

1 Eliss | Web | 28. ledna 2017 v 16:35 | Reagovat

Tak tam by mě nikdo nedostal... Brr!

2 Lost Girl. | Web | 28. ledna 2017 v 16:39 | Reagovat

Zajímavé, o tom místě jsem už párkrát slyšela a celkem mě děsí a horory taky nemám ráda, no :D Strašpytlík :D

3 Elis | Web | 28. ledna 2017 v 20:52 | Reagovat

Nádherný článek, na na duchy věřím, něco mezi nebem a zemí existuje, domnívám se, ale myslím si, že s těmito silami si není radno zahrávat a proto to takových míst o jakých píšeš by mně nikdo nedostal...

4 Necrodes | E-mail | Web | 28. ledna 2017 v 22:20 | Reagovat

Poslední dobou jsem docela skeptik, nicméně na duchy stále věřím. Mám za to, že tu s námi jistě jakási vyšší forma existence je a sensitivnější osoby ji mohou zachytit. A to, že ji nikdo ještě nedokázal vědecky potvrdit, popsat a vysvětlit, nemusí znamenat, že by taková činnost měla být nějak nesmyslná a že se o to nikdo třeba nesnaží. :-)
A ano, bojím se rád. Ovšem i přes hard disk plný hororů k tomu příliš často nedochází - asi deformace z dětství. XD
K takovým místům chovám silné sympatie a mám mnoho zkušeností s jejich průzkumem, třebaže jsem dosud nenavštívil nic tak monumentálního.

Díky za komentář na blogu. Příjemný článek a rozhodně velmi poutavý a zajímavý blog! Jistě se tu objevím častěji. :-D

5 ~*~Janii~*~ | Web | 29. ledna 2017 v 11:49 | Reagovat

Ahoj, jasný pamatuji si na tebe ( ze starého blogu ) :) Tyhle tajemná místa mě lákají ráda o nich čtu, ale doopravdy bych tam nešla :D

6 petra-s-world | Web | 29. ledna 2017 v 14:51 | Reagovat

Jak to čtu tak jenom: "Tak to je drsný..". Já si myslím že duchové existují, něco prostě takového existovat musí, nebo myslím si to. Je to hodně zajímavé, a docela mě to láká. Jasně, že bych se bála, ale za pokus by to stálo se tam podívat.
Tím tunelem by mě ale nikdo nedostal.. Možná.
Každopádně je to fakt moc zajímavý. ^^ Hlavně mě dostalo, že ten muž jeden se objevuje v kuchyni. Jojo, ten ví:D

7 A R G E N T U M ♡ // steel32 | Web | 29. ledna 2017 v 21:13 | Reagovat

ááá, tyhle věci já moc ráda, i když jsem hroznej posera :D
samozřejmě na všechny ty věci věřím ale nikdo by mě nikdy nikam nedostal!!! už jenom kvůli filmu Grave Encounters :D

8 Nikys | Web | 29. ledna 2017 v 21:53 | Reagovat

Mám z toho husinu na zádech :D podívat bych se tam zašla, ale rozhodně ne sama :D na takové věci věřím, ale brrr....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama